Ako pridať článok vo WordPress

Návod krok za krokom ako pridať článok vo WordPress cez administráciu. Taktiež si ukážeme ako ho publikovať a vysvetlíme rozdiely medzi kategóriou a tagom.

Ako pridať článok vo WordPress

Ako pridať článok

Ak chcete na váš web pridať nový článok, prejdite kurzorom v menu WordPress administrácie na možnosť Články. Objaví sa vám možnosť Pridať nový. Kliknite na ňu. Môžete tiež prejsť kurzorom na voľbu Pridaťtoolbare navrchu stránky a vyberte možnosť Článok.

WordPress články
Kde nájsť články vo WordPress

Ako publikovať článok

Počas tvorby článku máte v pravej hornej časti obrazovky, v priečinku nazvanom Publikovať, k dispozícii niekoľko funkcií.

WordPress Pridanie článku - publikovať
Pridanie článku – publikovať

Ak si chcete článok uložiť a neskôr sa k nemu vrátiť, pred odchodom zo stránky kliknite na Uložiť koncept. Nájdete tu aj tlačidlo pre náhľad a niekoľko ďalších možností ako nastaviť publikovanie článku a jeho viditeľnosť. Ak je článok hotový a chcete ho uverejniť, kliknite na tlačidlo Publikovať.

Funkcie vizuálneho a textového editora, ktoré budete používať pri tvorbe článku, opisujem v samostatných príspevkoch Ako pracovať vo WordPress vizuálnom editore a Ako pracovať vo WordPress textovom editore.

Kategórie a tagy

Články môžete zoskupovať do kategórií a priraďovať k nim tagy (značky). Potrebné nástroje nájdete v pravej dolnej časti obrazovky. Povieme si, v čom sa odlišujú.

Kategórie a tagy
Kategórie a tagy

Čo sú to tagy

Tagy alebo po slovensky značky / štítky združujú podobný obsah. Tagy popisujú článok. Sú to kľúčové slová, ktoré vystihujú informácie, ktoré sú v článku. V jednom článku ich môže byť niekoľko. Pri ich vytváraní myslite na to, že kategórie a značky nemajú byť rovnaké.

Čo sú to kategórie

Kategórie sú tematické okruhy alebo sekcie na stránke. Pomôžu návštevníkom vašej stránky vyhľadať obsah. Kategórie môžu mať vlastné podkategórie.

Rozdiel medzi kategóriou a tagom

Aby ste lepšie pochopili tento rozdiel, predstavte si vašu stránku ako knihu. Kategórie sú ako obsah knihy a tagy ako pojmy uvedené v indexe knihy. Ak máte napríklad stránku o WordPress ako ja, kategórie budú šablóny, Pluginy, Návody a tagy budú napríklad názvy pluginov spomínaných v článkoch – Akismet, Jetpack a podobne.

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.