Ako si vybrať najlepší WordPress hosting

V tomto návode vám pomôžem vybrať najlepší WordPress hosting pre vašu webstránku. Výber správneho WordPress hostingu pre vaše potreby môže výrazne zlepšiť vaše SEO a zvýšiť predaje. Web hosting je teda jeden z kľúčových komponentov každej úspešnej webstránky.

Ako si vybrať najlepší WordPress hosting

Porovnanie WordPress hostingov

Nižšie si môžete pozrieť stručnú tabuľku porovnania najlepších poskytovateľov WordPress hostingu. Každý z týchto mnou vybraných hostingov je vhodný pre WordPress. Za tabuľkou nájdete podrobné informácie o každom z týchto poskytovateľov webhostingových služieb.

NázovVýhodyWebstránka
Logo WebSupportSSD disky a optimalizácia
Podpora 7 dní v týždni
5 prémiových šablón
7 dní na vyskúšanie zadarmo
SSL certifikát zadarmo
Ísť na WebSupport
Webglobe Yegon logoAutomatická cache
Podpora 7 dní v týždni
Stabilita
14 dní na vyskúšanie zadarmo
SSL certifikát zadarmo
Ísť na WY
WedosSpoľahlivý, výkonný a rýchly hosting. Obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v Česku a Poľsku.Ísť na Wedos
bluehost logoOficiálne odporúčaný WordPressom
Považovaný za najlepší WordPress hosting pre menšie webstránky
Doména zdarma + SSL zdarma
1-kliková inštalácia WordPressu
Migrácia webstránky zadarmo
Ísť na Bluehost
wp engine logoNajlepší manažovaný WordPress hosting
Pre veľké webstránky
Podpora profesionálnych WP expertov
Migrácia webstránky zadarmo
Ísť na WP Engine
Tip: ak potrebujete rýchly verdikt, tak nemusíte čítať ďalej. Za najlepší WordPress hosting pre menšie webstránky považujem WebSupport. Pre veľké weby s enormnou návštevnosťou považujem za najvhodnejší manažovaný WP Engine.

Čo je to hosting?

Hosting (web host, webhosting) je priestor na serveri, na ktorom je uložená vaša internetová stránka. Tento priestor sa využíva na uloženie všetkých dát webu.

Kritéria

Na trhu existuje veľa webhostingov, preto môže byť náročné vybrať si ten najvhodnejší. Ak plánujete vyskúšať nový WordPress hosting, mali by ste zvážiť nasledovné kritéria:

Optimalizácia pre WordPress

Webshosting musí spĺňať aspoň minimálne požiadavky pre beh WordPressu. Taktiež, WordPress má svoje špecifické vlastnosti a nie každý hosting je optimálne nastavený. Preto sa obzerajte po hostingu, ktorý ich garantuje.

Rýchlosť

Na základe dostupných štatistík sú návštevníci webstránok netrpezlivý a preto je rýchlosť webstránky veľmi dôležitá. Taktiež Google znevýhodňuje pomalé webstránky. Rýchlosť webu si môžete zmerať cez tieto nástroje. Toto je obzvlášť podstatné keď hovoríme o WordPress hostingu. Neoptimalizovaný WordPress je systém náročný na serverové zdroje, takže je potrebný silný hardvér.

Využite niektorý z týchto overených nástrojov na meranie rýchlosti a zistite reálnu dobu načítavania vášho webu.

Dostupnosť

Overte si, že webshoting ponúka maximálnu možnú dostupnosť servra. Pretože ak bude server príliš často a dlho dole tak vás začnú návštevníci opúšťať. Takmer každý dobrý WordPress hosting by mal garantovať 99,99% dostupnosť.

Podpora

Kvalitná podpora je ďalším dôležitým kritériom. Dobrý webhosting by mal ponúkať 24/7 technickú podporu a to aj prostredníctvom živého chatu alebo telefónu. Ak máte nejaký reálny problém, tak čakanie na emailovú odpoveď nestačí. Každou sekundou kedy je vaša webstránka nedostupná strácate ďalších návštevníkov.

Bezpečnosť

Vyberte si webhosting, ktorý poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti – a to meraniami, zálohami a implementáciou najnovších bezpečnostných aktualizácií. Tým výrazne znížite šancu hacknutia a zablokujete falošných botov, ktorých hackery zvyknú používať k získaniu prístupu na web.

1-kliková WordPress inštalácia

Ak nie ste technický typ a máte obavy z inštalácie WordPressu, mali by ste si vybrať hosting, ktorý poskytuje jednoduchú jednoklikovú automatickú inštaláciu.

Cena

Existuje veľa spoločností poskytujúcich WordPress hosting. Ich jednotlivé hostingové balíčky sa odlišujú v cene. Vždy si vyberajte balíček, ktorý spĺňa vaše potreby. Neplaťte si zbytočne väčší balíček, ak ho nepotrebujete.

Garancia vrátenia peňazí

Predtým než sa rozhodnete pre nejaký webhosting, je dobré si overiť si, či ponúkajú nejakú skúšobnú dobu s garanciou vrátenia peňazí. Prečo? To je jednoduché, ak sa počas skúšky ukáže že nespĺňajú to čo reklamujú, alebo že pre vás nie sú ich služby dostatočné, tak môžete získať späť svoje peniaze.

Bezplatný WordPress Hosting?

Existuje veľa bezplatných webhostingov, avšak odporúčam vyhnúť sa im. Nakoniec vás to „zadarmo“ vyjde pomerne draho. Tieto hostingy zvyknú mať niektoré z týchto skrytých nevýhôd, s ktorými bude vaš webvyzerať neprofesionálne:

 • Musíte si umiestniť ich reklamný baner na váš web.
 • Môžu mať podmienku umiestnenia linku na nich v pätičke vášej webstránky.
 • Ak chcete mať vlastnú doménu tak si za ňu musíte platiť. V opačnom prípade máte v názve domény ich značku.
 • Nikdy neviete kedy prestanú ponúkať svoje služby.
 • Nemajú žiadne garancie dostupnosti serverov, rýchlosti, záloh a podobne.

Ak to so svojou webstránkou a podnikaním myslíte vážne, mali by ste sa za každú cenu vyhnút bezplatnému webhostingu.

Poskytovatelia hostingu

Nižšie môžete nájsť detailný popis a kľúčové výhody jednotlivých porovnávaných poskytovateľov webhostingu.

WebSupport

WebSupport je najväčšia slovenská webhostingová spoločnosť. Majú špeciálny balíček hostingu vyladený pre WP nazvaný THE HOSTING PRE WORDPRESS. Tento hosting beží na rýchlych SSD diskoch a servre su optimalizované pre beh WordPressu.

Netreba nič inštalovať, po dokončení objednávky môžete plnohodnotne využívať najnovší WordPress spolu s rozšíreniami na kešovanie, google analytics a SEO. K tomuto hostingu taktiež pridali 5 prémiových šablón a možnosť vyskúšat si ho na 7 dní bez platenia.

WebSupport logoHlavné výhody:

 • SSD disky a optimalizácia -> vysoká rýchlosť
 • Podpora 7 dní v týždni
 • Migrácia z iného webhostingu zadarmo
 • Možnosť automatických platieb a predlžovania
 • 5 prémiových šablón
 • 7 dní na vyskúšanie zadarmo
 • SSL certifikát zadarmo

Ísť na WebSupport

Webglobe – Yegon

Webglobe – Yegon aktívne podporuje slovenskú WordPress komunitu. Ich balíček s názvom WY Hosting pre WordPress je optimalizovaný zdieľaný webhosting s automatickou cache pre WordPress.

Ponúka SSL certifikát zadarmo, jedno-klikovú inštaláciu WordPressu a 14 dní na vyskúšanie zadarmo. Užívatelia si pochvaľujú stabilnosť ich hostingu.

Hlavné výhody:

Webglobe Yegon logo

 • Automatická cache
 • Podpora 7 dní v týždni
 • Migrácia z iného webhostingu zadarmo
 • Stabilita
 • 14 dní na vyskúšanie zadarmo
 • SSL certifikát zadarmo

Ísť na WY

Bluehost

Spoločnosť bola založená v roku 1996. Stali sa najznámejšou značkou, pokiaľ ide o WordPress hosting.  Oficiálne odporúčaný WordPressom. S Bluehostom sa nemusíte obávať, že by vaša webstránka išla pomaly a to aj v prípade vyššej návštevnosti.

Bluehost je v zahraničí hodnotený ako najlepší WordPress hosting pre malý a stredný biznis. Ako bonus ponúka bezplatnú doménu pri kúpe hociakého z hostingových plánov. Taktiež ponúkajú neobmedzený priestor, neobmedzený bandwidth, 24 hodinový online chat a emailovú podporu.

Hlavné výhody:
bluehost logo

 • Oficiálne odporúčaný WordPressom
 • Doména zdarma
 • Vylepšený cPanel
 • Neobmedzený bandwitch
 • Neobmedzené miesto
 • technická podpora 24/7

Ísť na Bluehost

WP Engine

Je považovaný za top v oblasti dedikovaného manažovaného WordPress hostingu. Ak má vaša webstránka veľmi veľkú návštevnosť a hľadáte rýchly web hosting, odporúčam WP Engine.

Kedže ide o manažovaný hosting, nemusíte sa ďalej starať o WordPress problémy ako je bezpečnosť, rýchlosť, aktualizácie a zálohy. Všetko za vás zabezpečujú špecialisti.

wp engine logoHlavné výhody:

 • Pre veľké webstránky s enormnou návštevnosťou
 • Podpora profesionálnych WP expertov 24/7
 • Migrácia webstránky zadarmo
 • Denné automatické zálohovanie
 • EverCache and CDN, ktoré zrýchľujú webstránku
 • Z manažovaných hostingov je považovaný za najlepší WordPress hosting
 • SSL certifikát zadarmo
 • Garancia vrátenia peňazí 60 dní

Ísť na WP Engine

Video: Jak Vybrat Webhosting pro Web?

Výborné video, ktoré do podrobna vysvetľuje čo je to hosting a na základe čoho si vybrať ten správny:

Záverečný verdikt – najlepší WordPress hosting

Moje top 3 voľby najlepších poskytovateľov WP hostingu sú:

 • WebSupport – považujem za najvhodnejší Slovenský WordPress hosting pre väčšinu prípadov. Používam ho pre svoje weby.
 • Bluehost – svetovo hodnotený ako najlepší WordPress hosting  pre začínajúcich blogerov a stredne veľké webstránky.
 • WP Engine – najlepší manažovaný WP hosting pre veľké webstránky s enormnou návštevnosťou.

Dúfam, že vám tento návod pomohol vybrať najlepší WordPress hosting pre váš web. Ak máte nejaké otázky, ktoré som nezodpovedal v článku, napíšte mi ich do komentára.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

11 KOMENTÁRE

 1. Momentálne hosťujem svoje stránky u hostingu, ktorý tu nebol spomenutý 🙂 Rozhodujem sa pre prechod na WS, len mi celkom nie je jasné, že ak si vyberiem tebou spomínaný balíček WordPress Hosting, či je to viacmenenj o železe. Lebo by som si ručne prehadzoval svoj web a subdomeny sám. Čiže pre mňa už predinštalovaný WP nie je výhoda. Budem takto predinštalovaný WP vedieť manažovať, mazať DB a files, ako pri normalnom hostingu? Možno sa pýtam hlúpo, ale ešte som nehosťoval u špeciálnych balíkov WP, tak neviem, ako to chodí. Ďakujem pekne.

  • Nie je to len o železe :), majú tam vo WP aj nainštalované pluginy na cache a optimalizáciu obrázkov – na tomto obrázku z administrácie nájdeš bližší popis tej ich custom WP edície. Nejaké info o tomto som spomenul v článku ako zrýchliť WordPress.

   Riešil som podobnú situáciu ako ty, keď som potreboval preniesť už existujúce weby na WebSupport. Tak som si ich normálne premigroval. Potom som si nainštaloval tú ich WP edíciu na nejakú subdoménu. Pozrel sa do nej, aké sú tam pluginy a nastavenia a rovnako som to spravil na prenesených weboch.

   Mimochodom, objavil som lepší hosting ako WS – už v článku spomínaný Bluehost. Na ňom mi dosahujú WP weby o dosť vyššiu rýchlosť. Keď budem mať čas, prenesiem tam aj tento blog. Takže ak ti nevadí anglická administrácia, tak by som na tvojom mieste zvážil Bluehost 🙂

 2. OK, super, ďakujem. Čítal som tvoj článok Ako zrýchliť weby. Veľmi dobré. 😉 Takže ak poinštalujem tebou spomínané veci v tomto článku budem tiež ako custom WP od WS? 😉

  Bluehost? Cena je v poho, len tá „maďarčina“…. 🙂 admina by som zvládol, ale asi v prípade potreby support asi nie… Tak sa uskromním s WS. 😉 Fičia daleko lepšie, než môj súčasný hosting. 😉 Navyše, teraz má WS akciu na migráciu k nim: websupport.sk/migracia. Veľmi zaujímavú. Každopádne ďakujem pekne. 🙂

 3. Ahoj, Vlado!
  Vďaka za všetky rady, ktoré mi pravidelne chodia. Mimochodom, práve som si „vďaka“ Tebe kúpil cez Tvoj odkaz WP Rocket! :):):) Žena ma pochváli 🙂
  Ale nie o tom som chcel – rád by som sa opýtal na Tvoje skúsenosti s Webhouse.sk hostingom. Som u nich už dlhšiu dobu, sem-tam ma niečo zamrzí, ako nedávno, keď som si chcel obnoviť poštu a bolo mi oznámené, že som si nenastavil zálohovanie. Smola.
  Vedel by si porovnať tieto dva hostingy? (Inak nikde nevidím v porovnaniach webhouse)???
  Aj môj známy nedávno prešiel k websupportu. Ide mi len o to, či sa mi to oplatí, mám u nich 7 stránok, tak či to nebude nakoniec vďaka času a problémom s migráciou „drahšie“.
  Vďaka.

  • Ahoj Peťo,
   WP Rocket je výborný plugin. Verím tomu, že ti zrýchli webstránku.
   Priznám sa, že Webhouse.sk som ešte osobne neskúšal, je to menej známy webhosting. Preto som rád aj za tvoju referenciu. Ak budem mať príležitosť, otestujem ho a napíšem výsledky.

   Čo sa týka zmeny hostingu, presne ako píšeš, treba si zvážiť, či sa oplatí premigrovať weby, kedže to môže byť časovo/technicky náročnejšie. Ja v súčasnosti (ako spomínam aj na blogu) používam webhosting od Websupport, s ktorým som spokojný. No objavil som ešte rýchlejší webhosting ⏱️ – Bluehost, na ktorý plánujem prejsť, keď si nájdem čas premigrovať všetky moje webstránky.

 4. Ahoj, vďaka za reakciu, ak budeš potrebovať skúsenosti k hodnoteniu, rád poskytnem 🙂 Ako vravím, nie je to zlý hosting, podpora funguje nonstop, len niektoré veci zamrzia 🙂

  • Ja ďakujem za prínosné komentáre. 🙂 Ak sa nakoniec rozhodneš pre-migrovať svoje webstránky, daj vedieť pre ktorý hosting si sa rozhodol a ako to išlo.

 5. Ja sa zapojim, ak môžem. Ja som mal u Webhouse už roky stranky. Viacero. A tiež ma sem, tam niečo zamrzelo, tak už som si povedal dosť a premigroval som stranku k Websupport, reku skúsim. Nemohol som urobit. Lepšie. Webhouse nie je zlý, Websupport je lepší. 😉 Aj čo sa hardware tyka, rýchlosti, nastavení, celkovo. Par webov som už potom premigroval k WS.

  • Samozrejme Stano, ďakujem, že si sa podelil o cennú skúsenosť! 🙂 S Websupportom si teda spokojný a neľutuješ že si zmenil webhosting? Inak to je dobrá stratégia – vyskúšať najskôr preniesť jednu webstránku a keď sa hosting osvedčí, postupne poprenášať všetky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.