Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

V predchádzajúcom článku Nastavenie DPH som spomenul, ako sa dajú vytvoriť doplnkové daňové triedy. Teraz sa pozrieme na nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce pre všetky dane.

Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

Nastavenie daňovej sadzby (tax)

Pre nastavenie daňovej sadzby prejdite v nastaveniach WooCommerce do časti Daň. V hornom riadku nájdete niekoľko linkov. Všetky sadzby dane sa vypĺňajú rovnako. V našom príklade si prejdeme nastavenie štandardnej sadzby dane. Kliknite preto na link Štandardná sadzba.

WooCommerce nastavenie daňovej sadzby
Nastavenie daňovej sadzby

V tabuľke, ktorá sa otvorí, nájdite tlačidlo Vložiť riadok a kliknite naň. Ak predávate vo viacerých štátoch, budete postupne pridávať a vypĺňať riadky pre každý z nich. Ak daň pre iné štáty nezadáte, nebudú sa vám v e-shope pri predaji do týchto krajín zobrazovať ceny s DPH. V tabuľke tiež môžete podľa potreby jednotlivé riadky odoberať. Ako tabuľku vyplniť si povieme na príklade sadzby DPH pre Slovenskú republiku.

Z polí v tabuľke je potrebné vyplniť v prípade Slovenska len niektoré:

Kód krajiny — kód krajiny sa skladá z dvoch písmen. Vyplníte SK.

Kód štátu, PSČ a mesto — ak predávate tovar do krajín, kde sa sadzba dane mení v závislosti od konkrétneho štátu krajiny alebo mesta, tak vyplníte aj tieto polia. Pre Slovensko ich vypĺňať nemusíte.

Sadzba v % — pre štandardnú sadzbu napíšte výšku štandardnej sadzby DPH v SR, teda 20 %. Pre ostatné sadzby, ktoré budete používať, vyplníte príslušnú výšku sadzby. Teda pre zníženú sadzbu to bude 10 % a podobne.

Názov dane — názov dane je DPH.

Priorita a Zloženie — pre Slovensko tieto polia nemusíte vypĺňať.

Doprava — ak sa daň bude uplatňovať aj na dopravu, tak zaškrtnite políčko v tomto okne.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here