Nastavenie platieb vo WooCommerce

Nastavenie platieb vo WooCommerce nájdete v administrácii vašej stránky pod možnosťou WooCommerce › Nastavenia › Platby. Otvorí sa vám okno s vopred nainštalovanými spôsobmi platby.

Nastavenie platieb vo WooCommerce

Zoznam platieb

Nastavenie platieb začneme v zozname platieb. Môžete tu povoliť alebo zakázať konkrétne položky. Slúži na to tlačidlo v stĺpci Povolené. Môžete ich tiež upravovať kliknutím na tlačidlo Spravovať.

WooCommerce nastavenie platieb
Nastavenie platieb

Ak chcete zmeniť poradie spôsobov platby, urobíte to pomocou funkcie Drag & Drop. Zmenu poradia uložíte kliknutím na Uložiť zmeny. V tom poradí, v ktorom ste ich nastavili, sa budú zákazníkom zobrazovať pri nákupe.

Nastavenie platieb – úprava platby bankovým prevodom

Keď kliknete na tlačidlo Spravovať v riadku Priama platba na bankový účet, otvorí sa vám stránka pre jeho úpravu.

WooCommerce úprava bankového prevodu
Úprava bankového prevodu

V prvom riadku nájdete možnosť Povoliť prevod na bankový účet. Platby prevodom na účet tu môžete povoliť alebo zakázať.

Názov, popis a pokyny

V riadku Názov je text, ktorý uvidia zákazníci pri platení. Podobne uvidia aj text v okne Popis. Popis je bližšia špecifikácia spôsobu platby. Tieto polia môžete upraviť alebo jednoducho nechať prednastavené vyplnenie.

Text, ktorý vpíšete do okna Pokyny, bude pridaný na stránku s poďakovaním za nákup a do e-mailov.

Vloženie čísla účtu

V posledom riadku nastavení platby bankovým prevodom vyplníte vaše číslo účtu. Môžete sem vložiť aj viacero účtov alebo účet odstrániť. Na tento účel slúžia tlačidlá pod riadkom pre číslo účtu.

Zmeny uložíte kliknutím na tlačidlo Uložiť. Na stránku nastavenia platieb sa vrátite buď kliknutím na Platby navrchu stránky alebo kliknutím na ikonku  vedľa nadpisu podstránky nastavení Priama platba na bankový účet.

Úprava platby na dobierku

Nastavenie platieb ponúka aj možnosť nastavenia platby na dobierku. V prvom riadku stránky nastavenia dobierky máme opäť možnosť povoliť alebo zakázať platbu za tovar na dobierku.

WooCommerce úprava platby na dobierku
Úprava platby na dobierku

Polia Názov, Popis a Pokyny vyplňte podobne ako pri platbe bankovým prevodom.

Povolenie dobierky pre rôzne spôsoby doručenia

Dobierku môžete povoliť pre viaceré spôsoby doručenia. V riadku Povoliť rôzne spôsoby doručenia kliknite do prázdneho okna. Zobrazia sa vám vaše možnosti dopravy. Môžete vybrať jeden alebo viaceré z nich.

Posledným riadkom nastavenia dobierky je povolenie dobierky pre virtuálne produkty. Pole zaškrtnite alebo nechajte prázdne podľa toho, či na virtuálne produkty chcete dobierku povoliť.

Úprava platieb prostredníctvom PayPal

Tento spôsob platby umožní vašim zákazníkom platiť cez PayPal účet. Nastavenie platieb prostredníctvom PayPal môžete použiť aj pre nastavenie platby platobnou kartou pomocou služby PayPal.

WooCommerce úprava platby cez PayPal
Úprava platby cez PayPal

V prvom riadku je opäť rovnaká možnosť ako pri predchádzajúcich spôsoboch platby. Môžete tu platbu cez PayPal povoliť alebo zakázať. Ďalšie dva riadky sú tiež veľmi podobné. Môžete nechať vopred vyplnený text alebo ho upraviť.

Všimnite si riadok PayPal e-mail. Ak je váš e-mail pre tento účet iný ako e-mail, ktorý používate pri správe vašej WordPress stránky, tak ho upravte.

PayPal Sandbox (testovanie) — tento riadok slúži na otestovanie funkčnosti tohto spôsobu platby.

Záznam o chybáchWooCommerce odporúča používať záznam o chybách len pre potreby ladenia nastavenia platby cez PayPal.

WooCommerce nastavenia PayPal
Nastavenia PayPal

IPN e-mailové notifikácie — ak chcete dostávať e-mailové notifikácie pri vrátení, zrušení alebo vyúčtovaní platby, zaškrtnite toto pole a skontrolujte správnosť e-mailu v ďalšom riadku.

Identifikačný PayPal token — pre verifikáciu platieb nemusíte používať IPN. Môžete si nastaviť používanie bezpečnostného tokenu. Presný popis postupu nájdete, keď položíte kurzor na  v tomto riadku.

Predčíslie faktúry a dodacia adresa — v ďalších poliach nastavujete predčíslie faktúry a dodaciu adresu. Adresu vyberiete doručovaciu alebo fakturačnú.

Platobná akcia — tu si zvolíte, či chcete platbu najskôr autorizovať alebo hneď zachytiť peňažné prostriedky.

Štýl stránky — toto pole je voliteľné. Môžete zadať názov štýlu stránky. Názvy nájdete vo vašom PayPal účte.

URL adresa obrázka — aj toto pole je voliteľné. Obrázok sa zobrazí na stránke PayPal pokladne.

Prihlasovacie údaje API
Prihlasovacie údaje API

Prihlasovacie údaje API — v poslednej časti nastavenia platieb cez PayPal sú prihlasovacie údaje API. Tieto údaje sú potrebné pre spracovanie platieb cez PayPal.

Iné možnosti platieb platobnou kartou

Ak nechcete používať nastavenie pre platby kartou cez PayPal, môžete použiť aj inú platobnú bránu, ktorú si zakúpite. Napríklad TatraPay, GoPay, TrustPay alebo iné. Vhodné platobné brány pre WooCommerce e-shop nájdete na stránke platobnébrany.sk.

Platba šekom

Na stránke platieb nám ešte zostala platba šekom, ktorá sa u nás veľmi nepoužíva. Ak ju chcete používať, jednotlivé polia vyplníte podobne ako pri predchádzajúcich platbách.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

10 COMMENTS

 1. Dobrý deň, pri platbe na dobierku mi po chvíľke od „prijatia“ objednávky, preskakuje stav objednávky na „zrušené“, z dôvodu vyčerpania časového limitu na zaplatenie. Viete mi prosím Vás poradiť, čo to spôsobuje? Ďakujem

  • Dobrý deň, choďte do WooCommerce -> Nastavenia -> Produkty -> Sklad -> Držať sklad (v minútach) a tu zmažte vyplnené číslo. Defaultne tam býva nastavené 60 minút. Dajte mi potom vedieť či to pomohlo.

 2. Dobrý deň prajem, prosím, vedeli by ste mi poradiť, ako nastaviť, aby pri voľbe dopravy „Dobierka“ automaticky nastavilo aj spôsob platby ako „Dobierku“ a naopak, pri zadaní spôsobu doručenia „Poštou po prevode na účet“ zas automaticky spôsob platby „Prevod na účet“?
  Pri zakliknutí spôsobu dodania „Poštou po prevode“ mi zobrazí možnosť platby len prevod, avšak pri doprave „Dobierka“ aj prevod, aj dobierku a robí to v objednávkach celkom chaos.
  Ďakujem krásne už vopred za pomoc!

  • Ak správne chápem zadaniu, tak treba ísť do WooCommerce -> Nastavenia -> Platby -> Dobierka a tam do políčka ‚Povoliť pre rôzne spôsoby doručenia‘ zvoliť iba Dobierku. Podobne to spraviť aj pre „Poštou po prevode“.

  • Dobrý deň, viem, že WooCommerce má na to oficiálny plugin Subscriptions. Zatiaľ som pravidelné mesačné platby neriešil, takže vám neviem presnejšie poradiť. Možno pre vaše potreby nájdete aj niečo vhodnejšie.

 3. Dobrý deň.
  Potrebujem pridať zľavový kupon len mi to ukazuje inak ako Vám na stránke. Potrebujem s tým pomôcť.
  Ďakujem.

  • Dobrý deň,

   V tomto článku nespomínam žiadne kupóny. Preto nechápem, ako to myslíte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here