Akú formu jazykových mutácií zvoliť?

PoradňaKategória otázky: WordPressAkú formu jazykových mutácií zvoliť?
Jana spýtané 1 rok dozadu

Chcela by som mať blog v slovenčine i angličtine. Odporúčali by ste mi mať pre SVK jeden blog a pre zahraničie druhý, alebo ich mať spolu len s možnosťou prepínania jazyka? Je možné, že by sa články vzhľadom na reálie mohli i odlišovať a úprimne, uvažujem nad slovenskou mutáciou názvu, nakoľko sa budem zameriavať na ženy 35+ a nie všetky v tejto kategórii vedia po anglicky, čo by ich mohlo pri názve  blogu odradiť.  Aké riešenie by bolo najoptimálnejšie?

1 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Výborná otázka. Každý zo spôsobov má svoje výhody a nevýhody.

Použite spoločnej domény (blog.com/sk a blog.com/cz) má hlavnú výhodu, že vám stačí propagovať jedinú doménu a tá ma potom aj vyššiu autoritu pre vyhľadávače.

Použitie vlastnej domény pre každý jazyk (blog.sk a blog.cz) má hlavné výhody v tom, že ľudia sa radšej preklikávajú na domáce stránky z vyhľadávania. Taktiež sú ochotnejší komentovať a zdielať články na sociálnych sietiach. Blog pôsobí dôveryhodnejšie.

Takže vo vašom prípade odporúčal použiť druhú možnosť – vlastné domény pre každý jazyk. Presne ako píšete, segment žien 35+ bude použitie zahraničnej koncovky domény odradzovať.

Čo sa týka technického riešenia, plugin WPML umožňuje mať vlastné domény pre každý jazyk, takže zostanú výhody spoločnej administrácie webu. Taktiež sa netreba obávať toho, že články sa budú odlišovať, ani že povedzme budete chcieť mať nejaký článok iba v slovenskej verzii.

Ďakujem za použitie poradne a dúfam, že som dostatočne zodpovedal vašu otázku. 🙂

Opovedať

17 + 6 =