Localhost

Igor spýtané 4 mesiace dozadu

Zdravím, viete mi poradiť aký je najlepší spôsob vytvorenia localhostu a tvorba stránok na ňom s následným presunutím na ostrú doménu? Viete o nejakom dobrom návode od inštalácie až po začiatok tvorby stránky pomocou wordpressu? 

Ďakujem! 

5 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 4 mesiace dozadu

Dobrý deň,
Localhost je možné spraviť cez viacero nástrojov – ja by som odporúčal XAMPP alebo WAMP. Nech sa páči návod: http://tuts.sk/navody/ako-nainstalovat-wordpress-na-localhost/
Treba rátať s tým, že spojazdniť localhost môže byť náročnejšia vec. Občas tieto nástroje vyhodia rôzne chyby, kedže každé PC je iný environment (operačný systém, programy atď.). Ja som sa napríklad stretol s tým, že MySQL databáza nechcela fungovať ‚out of the box‘, pretože na danom porte už bežal iný program.
Dajte vedieť pre ktorý program ste sa nakoniec rozhodli a či sa vám to podarilo.

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 4 mesiace dozadu

Napadlo mi, že spojazdnenie localhost, vývoj a nasadenie WordPress webu sa dá výborné naučiť v online kurzoch od Yablka na learn2code. Tam som sa dokonca aj ja naučil nejaké nové veci.

Igor zodpovedané 4 mesiace dozadu

Išiel som podľa toho návodu, všetko v pohode až nato, že keď kliknem na wamp v pravom dolnom rohu tak mi nechce vyskočiť okno, tým pádom je to zložitejšie a neviem, či sa mi podarí všetko nastaviť tak ako to má byť. 

Igor zodpovedané 4 mesiace dozadu

A keď zapnem WAMP tak mi naskočí systémová chyba: „The code execution cannot procced because MSVCR110.dll was not found. Reinstalling the program may fix this problem.“ 

Igor zodpovedané 4 mesiace dozadu

Podarilo sa mi nainštalovať chýbajúcu knižnicu a už všetko funguje ako má, ďakujem 🙂 

Opovedať

7 + 15 =