Migrácia z Joomla do WordPress

PoradňaKategória otázky: WordPressMigrácia z Joomla do WordPress
Laci spýtané 7 mesiace dozadu

Dobrý deň,
ako je prosím vás možné čo najefektívnejšie presunúť web z CMS Joomla na CMS WordPress pri zachovaní SEO a parametrov daného webu napr. job portal pluginu (použitý v Joomla) – neviem či je to vôbec možné; prihlasovacich údajov používateľov a iných.
Ďakujem

2 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 7 mesiace dozadu

Dobrý deň,

Takáto činnosť bude pozostávať z viacerých krokov:

1 – výber nejkého job portal pluginu pre WP

2- export dát z Joomla do CSV alebo XML súboru. Tu je potrebné zariadiť, aby boli v súboroch všetky dáta potrebné na prenesenie – takže SEO, používatelia, pracovné ponuky, články atď. S Joomlou nerobím, takže tu neviem presne poradiť ktorý plugin / službu použiť.

3 – import dát z pripravených súborov do WordPress – na toto používam plugin WP All Import, ten dokáže naimportovať rôzne dáta.

Treba rátať s tým, že takáto automatická migrácia webu cez export a import je časovo náročná vec na nastavovanie. Preto je dobré vždy zvážiť, či nie je rýchlejšie / lacnejšie prehodiť to manuálne. Automatická migrácia sa oplatí povedzme keď sú stovky a tisíce položiek na webe.

Taktiež je možné skúsiť nejakú službu na celú migráciu, ako je napríklad CMS2CMS.

Dajte mi potom vedieť, akým spôsobom ste to riešili a či sa podarilo.

Laci zodpovedané 7 mesiace dozadu

Dobrý deň, 
ďakujem za odpoveď. Čo sa job portal pluginu týka, ten by nebol problém. Export dát je pre mňa veľká neznáma, niesom v tejto oblasti “doma”, čiže tu si to budem musieť buď naštudovať alebo nájsť odborníka. 
Celkovo zvažujem osloviť skôr odborníka, pôvodná predstava o jednoduchosti migrácie sa mi “trochu” vytratila 🙂 

Opovedať

15 + 7 =