Odporúčanie vhodných WP šablón/riešení pre BLOG

PoradňaKategória otázky: ŠablónyOdporúčanie vhodných WP šablón/riešení pre BLOG
Roman25 spýtané 1 rok dozadu

Máte prosím radu akú WordPress šablonu / tému / riešenie pre BLOG vybrať?
Pre tých, ktorí síce s WP začínajú (možno ocenia aj SK/CZ prostredie), ale zároveň aj majú chuť sa do toho dostať a sebestačne ju ovládať (a tiež majú aj možnosť si kúpiť jednorázovo nejakú WP tému). Niečo možno aj pre uverejňovanie vlastných diel / poviedok a p.
A jednoducho aby sme nevybíjali svoju snahu na niečo nemoderné, zastaralé, ale vhodné, kvalitné a perspektívne.
Boli by fajn aj ukážky bežiacich blogov.

Napr. pri DIVI, ktorú popisujete, nejde posúdiť jej vhodnosť práve pre BLOG, či tam netreba niečo dokupovať a p., alebo úplne na to postačí základný modul. Alebo je vhodná úplne iná téma/témy, či riešenia (Vy napr. používate Newspaper).

A pochvala za množstvo užitočného a profesionálne spracovaného obsahu na jurosko.sk je tu určite na mieste.

3 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Ja som si vybral magazínovú šablónu Newspaper, pretože som plánoval mať veľa obsahu na webe a táto šablóna dokáže efektívne organizovať / zobraziť aj veľké množstvo článkov.
Šablóna Divi ma pre použitie na blog až tak neohúrila, skôr sa mi osvedčila na použitie pre prezentačné / firemné weby.

Osobne, keď vyberám šablónu na blog, vyhýbam sa multifunkčným šablónam ale snažím sa nájsť Šablónu určenú presne pre danú tematiku blogu (šport, recepty, cestovanie, fotenie, zdravie, kozmetika atď.). Tým získam dizajnovo originálny web, ktorý sa hodí k danej téme.

Pri hľadaní najskôr preskúmam bezplatné šablóny. Existuje mnoho kvalitných šablón zadarmo. Až keď nenájdem nič vhodné preskúmam Themeforestkde si ich tiež vyfiltrujem podľa oblasti.

Ak má človek odvahu pre moderný a netradičný minimalistický dizajn, skúsil by som najnovšiu oficiálnu šablónu Twenty Nineteen. Tu je jej demo.

Konkrétne, čo sa týka blogu na uverejňovanie vlastných diel a poviedok, tu by som si predstavoval decentnú šablónu, minimalistický dizajn, biele pozadie, čierne písmo a pekný novinový font. Niečo ako je šablóna MinimalistBlogger. Tu je jej demo.

Ďakujem za pochvalu, veľmi si ju cením. Je to pre mňa motivácia naďalej pokračovať v blogovaní.

roman25 zodpovedané 1 rok dozadu

Ďajujem(e) za rady, inšpirovali ma (ide naozaj o decentnosť a minimalizmus, bez množstva rušivých prvkov) a tu posielam témy, vhodné pre blog a zaujímavé aj pre spisovateľov, ktoré ma zaujali najviac (moje TOP je zatiaľ WILD BOOK):
WILD BOOK
ALIA
GRACE UNDER PRESSURE
Zaujímavý článok na túto tému pod názvom: 32 Simple & Beautiful WordPress Themes for Writers, Bloggers and Other Authors – 2018 – vyšiel nedávno.

Privítam názory na môj predvýber 😉

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Pekný výber. Tú šablónu Wild Book som si už dávnejšie všimol, tiež ma upútala. 

Opovedať

19 + 1 =