Pravidelny import dat a tvorba formularov – pripadne plaginy

PoradňaKategória otázky: WordPressPravidelny import dat a tvorba formularov – pripadne plaginy
Vičko spýtané 7 mesiace dozadu

Zdravim vas Vlado,
poprosim o vysvetlenie:

1. Dokaze WordPress tahat na dennej baze niekde z disku data na web – aktualizovat to sam? Alebo ako to prosim funguje, pripadne ak by ste mi mohol poslat nejake tipy, linky kde si o tom mozem precitat viac. Nástroje …s jakymi ulozistami a formatmi pracuje WordPress. Kde je fyzicky umiestnena databaza zdrojoveho obsahu. apod.

2. WordPress dokaze tvorit formularove okna, ako ma http://www.invia.cz vlavo ten oranzovy vyhadavac a na zaklade tychto filtrov šahať do mojej databaze a vypisat vysledky filtrovania. Existuju uz hotove pluginy na tieto zoznamy, filtre ktore by sa dali uz iba prisposobit a kde prosim? vdaka za odporucanie uz overenych.

3. Je mozne si zo zaciatku stihanut vhodnu free sablonu a vramci clenstva DIVI potom dopracovavat dalsie veci na webe, ktore by bolo potreba?

Vopred vrela vdaka!

1 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 7 mesiace dozadu

Zdravím,
1 – Je to možné spraviť cez plugin wpallimport – ten dokáže automaticky importovať vo zvolenom čase podľa nastavných pravidiel obsah do WordPress webu. Zo súboru vo formáte CSV alebo XML. Ale tie súbory musí mať k dispozícii na nejakej url adrese, z technického hľadiska je nemožné aby sa dostal na váš disk cez internet. ďalšou možnosťou je, že by ste mu tie súbory nahrávali do WordPressu aby ich mohol spracovať.

2 – Existujú rôzne pluginy na filtrovanie. Závisí od toho, akým spôsobom budete mať jednotlivé filtrovacie kritéria zapracované do článkov. Ja používam plugin facetWP, ale ten by bol podľa mňa pre vás ťažký. Môžte skúsiť plugin Essential Grid, ktorý je jednoduchší na používanie, no dokáže len základné filtrovania zoznamy.

3 – tejto otázke asi nechápem. V podstate si môžete vybrať ľubovoľnú šablónu a jednotlivé funkcionality webu dorábať pluginmi.

Opovedať

8 + 7 =