Preklad – WooCommerce

PoradňaKategória otázky: WooCommercePreklad – WooCommerce
Michal spýtané 1 rok dozadu

Dobrý deň, aj napriek 100% prekladu do slovenčiny niektoré slová sa zobrazujú v pôvodnej podobe, teda v angličtine … napríklad názvy položky tabuľky v košíku ( Product – Price –  Quantity –  Total ) , alebo v pokladni hlavný nadpis  YOUR ORDER … Pozeral som to aj cez Loco prekladač a všetko je preložené, nechápem ako je to možné že sa to zobrazuje pôvodne ???  Hľadal so tieto slová aj v prekladoch témy ( Customify )… ale tam vôbec nie sú … Skúsil som inú preloženú tému ( Astra )  a tam je to v poriadku … ako postupovať v takomto prípade ?  Rád by som používal Customify, ale neviem ako mám preložiť tieto drobnosti … Viete mi poradiť ?

8 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Dobrý deň, pozrel som sa na to. Customify nemala aktualizovaný súbor prekladov so šablónou, takže tam chýbalo veľa polí, včetne týchto. Treba kliknúť na tlačidlo Sync, tým sa súbor aktualizuje. Polia tam pribudnú a malo by byť možné ich preložiť:

Loco synchronizácia

Michal zodpovedané 1 rok dozadu

Ďakujem,
pomohlo, ale vyskytuje sa jedno slovo vo widgete hľadať ( search … ) ktoré je preložené v téme aj vo wordpresse a stále sa zobrazuje nepreložené … jedná so o bežný vyhľadávací widget s okienkom s lupou, preto som ho hľadal aj v samotnom wordpresse … viete poradiť kde môže byť zrada?
Potreboval by som poradiť aj s woocommerce … ste odborník aj v tejto oblasti ?

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Som rád, že pomohlo.

Čo sa týka textu widgetu, závisí to od toho, odkiaľ pochádza ten widget – či je do default WordPress widget (ten by mal byť preložený, kedže WordPress je 100% preložený do sk), WooCommerce, alebo či ten widget pochádza zo šablóny alebo pluginu ( v tom prípade ho treba skúsiť hľadať cez Loco v danom plugine/šablóne).

Ano, som odborník aj na WooCommerce. Môžete mi položiť ďalšie otázky cez túto poradňu, alebo kontaktovať niekoho zo zoznamu expertov.

Michal zodpovedané 1 rok dozadu

ďakujem … je to wordpress widget, ale tam nie je … je v šablóne, ale ukazuje mi to, že je preložený … všetko už mám v poriadku, len táto drobnosť ma “trápi” … skúste na skúšku si inštalovať a aktivovať šablónu a vložiť tento základný  widget … mne customify beží na dvoch stránkach na oboch mám ten istý problém … možno je to daň verzie zadarmo  :/
čo sa týka woocommerce tu mám otázku :
neviem ako na karte ( stránke ) “kontrola objednávky”, zmeniť, alebo dosiahnuť to, že keď si volím dopravu s dobierkou, aby mi vyplo ďalšie možnosti platby, alebo opačne, keď si zvolím platbu dobierkou, aby mi už sprístupnilo dopravu dopravu s dobierkou … 
Poslal by som vám aj obrázok … ale nenašiel som spôsob ako ho sem vložiť 
 

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Vyskúšal som Customify aj so Search widgetom a aj mne tam zostáva anglický text. Vyzerá to na bug v šablóne. V prípade, že to chcete riešiť, odporúčam kontaktovať tvorcov.

Lacio zodpovedané 1 rok dozadu

Zdravím, dá sa niekde stiahnuť preklad SK WooCommerce ? Ďakujem

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Zdravím,
WooCommerce SK preklady najnovšej verzie sa dajú vždy nájsť na tomto linku: https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/woocommerce/stable/sk/default
Dole je možnosť export / stiahnuť ako .mo súbor:

WooCommerce stiahnuť SK preklad

Lacio zodpovedané 1 rok dozadu

Ďakujem

Opovedať

10 + 7 =