Prispievanie článkov na frontende

PoradňaPrispievanie článkov na frontende
Peter spýtané 4 mesiace dozadu

Dobrý deň. Chystám sa robiť online magazín, noviny, alebo niečo podobné. Potrebujem tam spraviť registráciu/prihlasovanie pre druhých ľudí, ktorí budú chcieť prispievať články. Je tam teda potrebné mať aj nejaké to používateľske rozhranie, kde si vedia prihlásení používatelia editovať svoj profil (meno, niečo o nich, pridanie fotky, zmena hesla, atď…), pridávať nové články. Je potrebné aby tam vedeli pridávať obrázky, videá a audio. Tiež by mali pridané články čakať na schválenie a publikované až po schválení admina.
Je to možné vyriešiť nejakým pluginom? Ak áno, viete mi poradiť vhodný plugin?

7 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 4 mesiace dozadu

Dobrý deň
Dá sa to spraviť aj priamo vo WP bez pluginov – v nastaveniach dáte možnosť registrácie pre rolu prispievateľ alebo autor. Tak sa budú môcť prihlásiť do administrácie, kde uvidia iba svoj profil a budú môcť pridávať a posielať na schválenie články. Právo publikovať nebudú mať. V mojom WordPress návode nájdete viac o jednotlivých používateľských rolách.

Takto to zvyknú riešiť veľké magazíny s viacerými autormi.

Peter zodpovedané 4 mesiace dozadu

Áno o tejto možnosti viem, ale nevedel som že ju nejaké magazíny využívajú. Myslel som si že využívajú nejaké frontend ozhranie.
Pozrel som si ten návod. Vďaka, budem z neho čerpať čo budem potrebovať. Len mám ešte otázku. Na stránke, ktorú mám vytvoriť by sa mali ľudia aj registrovať sami. Viem, že wordpress ponúka meta widget, ktorý ale na frontende nevyzerá veľmi dobre. Teda hlavne mi tam vadí že tam sú feed záznamy, RSS feed komentáre a WordPress.org. Dá sa nejak vyriešiť, že by som mal iba registráciu a prihlasovanie a to ideálne niekde v menu, alebo top bare?
A tiež keď sa bude chcieť niekto zaregistrovať, alebo prilásiť tak sa dostane na stránka.sk/wp-login.php, ako sa každý z nás prihlasuje do wordpressu. je možné že by sa prihlásil nejako priamo na stránke, alebo niekde, kde by som si vedel nastaviť vzhľad toho prihlasovania?
A takisto aj keď sa užívateľ odhlási, presmeruje ho na stránka.sk/wp.login.php. Ideálne by bolo keby ho presmeruje na domovskú stránku.
Problém s užívateľským rozhraním pre nových prispievateľov je zatiaľ najväčší na tomto projekte, ale akýmkoľvek radám a typom k tvorbe magazínu sa poteším. 🙂
p.s. Myslíte, že je to fajn riešenie, aby sa prispievatelia prihlasovali priamo do wordpress používateľského rozhrania a odtiaľ písali články?
Riešenie na frontende mi príde krajšie a na používanie príjemnejšie. Na druhej strane podstatne (a možno zbytočne) zložitejšie.

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 3 mesiace dozadu

Každý spôsob má svoje výhody a nevýhody, ako si aj zhrnul na konci. Výber závisí od tvojich konkrétnych potrieb.

Ja by som to asi riešil takto:

1. Ak by mi povedzme prispievali na web obyčajní čitatelia a bolo by dôležité spraviť to jednoduché (inak by na to kašlali), tak by som zvažoval frontend rozhranie.

2. Ak by som mal pár profi prispievateľov, pre ktorých je to práca, tak by som im proste vytvoril účty do wp administrácie, spravil návod a do menu dal link na wp-login.

Čo sa týka výberu konkrétneho frontend editora, tak s tým nemám konkrétne skúsenosti. Avšak čo som pozrel, tento vyzerá najlepšie: WP User Frontend Pro. Existuje aj v bezplatnej verzii.

Daj potom prosím vedieť ako si to vyriešil a či si s tým spokojný.

Peter zodpovedané 3 mesiace dozadu

Ďakujem za rady.
Stránka, ktorú vytváram je ešte stále v procese a zatiaľ som použil free WP User Frontend plugin. S free pluginom zázraky pochopiteľne nespravím, takže musím improvizovať, ale čo som potreboval sa mi podarilo vyriešiť (aj s pomocou pár ďalších pluginov), až na to, že nedokážem vytvoriť priestor pre editovanie profilu zaregistrovaných prispievateľov z frontendu. Je možné zmeniť heslo, ale nie informácie o sebe a ani fotku. Tú fotku vlastne neviem vyriešiť ani pri registrácii nových prispievateľov. Neviem urobiť to, aby mohli pri registrácii nahrať svoju fotku.
Ak by ste vedeli, ako vyriešiť to editovanie profilu z frontendu a nahratie fotky pri registrácii, bol by som vám veľmi vďačný.
 
p.s. prajem veľa zdaru v novom roku.

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 3 mesiace dozadu

Ďakujem, aj ja prajem šťastný nový rok.
Žiaľ toto neviem poradiť.

Peter zodpovedané 3 mesiace dozadu

Dobrý deň.
Možno to pomôže niekomu ďalšiumu tak sa podelím o riešenie s ktorým sa mi podarilo vyriešiť aj posledný problém s úpravou profilu z frontendu čisto s free pluginmi – WP User Frontend (existuje aj v premiovej verzii)a UsersWP (tiež aj v prémium verzii). Prvý som použil na prispievanie článkov a ich editovanie z frontendu a druhý menovaný som použil na editáciu profilu (zmena fotky, hesla, biografických údajov). Oba používaju shordcode-y.

  1. vytvoril som stránku
  2. vložil tam profil shordoced z UsersWP
  3. pod to som vložil shortcode so zmenou hesla/editáciou biografických údajov/písaním článkov/…
  4. vytvoril som si vlastné menu, ktoré som vložil medzi 2. a 3. (medzi shortcode-y)

Je to plne funkčné a aj to celkom pekne vyzerá.

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 3 mesiace dozadu

Paráda. Ďakujem, že si sa s nami podelil o svoje riešenie 👍.

Opovedať

12 + 4 =