Správa autorov a pdf dokumentov na stiahnutie vo WordPresse

PoradňaKategória otázky: WordPressSpráva autorov a pdf dokumentov na stiahnutie vo WordPresse
Oliver spýtané 3 mesiace dozadu

Riešim jeden web prostredníctvom editoru elementov, ktorým si vytváram vlastnú tému a hľadám nejaký dobrý plugin do prostredia wp pre správu ľudí (autorov, vedcov, profesorov…) čo potrebuju publikovať svoje práce a zároveň si musím aj tých ľudí nejako roztriedit do kategórii. Vieš poradiť?

Ohodnoťte

3 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 3 mesiace dozadu

Ahoj Oliver,
Skús mi, prosím ťa, bližšie popísať ako si to predstavuješ. Tí autori sa majú dokázať registrovať sami cez webstránku aelbo im budeš vytvárať účty v administrácii. Tie ich práce si majú vedieť nahrať cez frontend webstránky alebo cez administráciu a podobne. 

Ohodnoťte

Oliver zodpovedané 3 mesiace dozadu

Ahoj,
autorov bude registrovať iba administrator aj nahadzovať ich publikácie, nakoľko mnohý nevedia ani e-mail poslať, tak aby nevznikol chaos a nebolo nutné niekoho školiť. Potrebujem len nejako do wp dostať tu funkčnosť s možnosťou kategorizovať a odvolať sa na ňu v editore, ktorým robím šablónu témy. Tá sa bude automaticky aktualizovať podľa obsahu.

Ohodnoťte

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 3 mesiace dozadu

Ahoj,
Je veľa spôsobov ako to vyriešiť.
Ak chceš použiť iba WordPress bez pkuginov tak by si mohol napríklad pre každého autora vytvoriť jednu stránku, pomenovať ju podľa neho a do nej manuálne vkladať jeho dokumenty ako linky na stiahnutie. Potom by si vytvoril kategórie stránok a podľa nich by si triedil autorov. 
Alebo povytvárať používateľské účty s menami autorov a vyplniť ich bio (viaceré šablóny ho zobrazujú). Potom by si vytvoril článok s názvom práce a nastavil by si ako jeho autora daný používateľský účet.
Ak na to chceš použiť nejaký plugin, tak odporúčam popozerať sa po nejakom membership plugine.

Ohodnoťte

Opovedať

11 + 12 =