Správa autorov a pdf dokumentov na stiahnutie vo WordPresse

PoradňaKategória otázky: WordPressSpráva autorov a pdf dokumentov na stiahnutie vo WordPresse
Oliver spýtané 1 rok dozadu

Riešim jeden web prostredníctvom editora Elementor, ktorým si vytváram vlastnú tému a hľadám nejaký dobrý plugin do prostredia wp pre správu ľudí (autorov, vedcov, profesorov…) čo potrebuju publikovať svoje práce a zároveň si musím aj tých ľudí nejako roztriedit do kategórii. Vieš poradiť?

5 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Ahoj Oliver,
Skús mi, prosím ťa, bližšie popísať ako si to predstavuješ. Tí autori sa majú dokázať registrovať sami cez webstránku aelbo im budeš vytvárať účty v administrácii. Tie ich práce si majú vedieť nahrať cez frontend webstránky alebo cez administráciu a podobne. 

Oliver zodpovedané 1 rok dozadu

Ahoj,
autorov bude registrovať iba administrator aj nahadzovať ich publikácie, nakoľko mnohý nevedia ani e-mail poslať, tak aby nevznikol chaos a nebolo nutné niekoho školiť. Potrebujem len nejako do wp dostať tu funkčnosť s možnosťou kategorizovať a odvolať sa na ňu v editore, ktorým robím šablónu témy. Tá sa bude automaticky aktualizovať podľa obsahu.

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Ahoj,
Je veľa spôsobov ako to vyriešiť.
Ak chceš použiť iba WordPress bez pkuginov tak by si mohol napríklad pre každého autora vytvoriť jednu stránku, pomenovať ju podľa neho a do nej manuálne vkladať jeho dokumenty ako linky na stiahnutie. Potom by si vytvoril kategórie stránok a podľa nich by si triedil autorov. 
Alebo povytvárať používateľské účty s menami autorov a vyplniť ich bio (viaceré šablóny ho zobrazujú). Potom by si vytvoril článok s názvom práce a nastavil by si ako jeho autora daný používateľský účet.
Ak na to chceš použiť nejaký plugin, tak odporúčam popozerať sa po nejakom membership plugine.

Oliver zodpovedané 1 rok dozadu

Ahoj Vlado,
mal som par mesiacov starosti s haváriou potrubia, tak som neriešil čo mohlo počkať. Chcem ti poďakovať za radu. Fungovalo to elegantne. Akurát musím ešte v Elementori ponastavovať prepojenia na wp, nech sa všetko aktualizuje aj na výstupe pre návštevníkov webu. (…páči sa mi nástroj DIVI, ktorý prezentuješ, ale už mám dosť webou nahodených v ELEMENTORE a hľadám niekoho, kto by ho tiež rád testoval a spolupracoval so mnou na projektoch, lebo už nechcem sólovať). Mám však predsa jeden problém. Vieme priradiť k jednotlivým postom viac autorov pomocou nejakého pluginu, aby sme neprogramovali nejakú špecialitku? Zhrniem postup ako si poradil: Autorov som nahodil ako užívateľov, priradil každému stránku, jednotlivým postom som povytváral kategórie a tagy na filtrovanie a priradil im autora. ….Ak by si mal priestor, rád si s tebou prejdem vec aj osobne a pošlem ti link. Zatial všetko. Máš môj rešpekt.
Oliver

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 12 mesiace dozadu

Ahoj,
ďakujem že si sa s nami podelil o postup ako si to vyriešil. Je to elegantné riešenie, palec hore.

Opovedať

11 + 14 =