Štýlovanie textu

PoradňaKategória otázky: WordPressŠtýlovanie textu
Pavel Beďač spýtané 5 mesiace dozadu

Dobrý deň prajem, vedeli by ste mi poradiť, či sa dá sa v zavesenom texte editovať? Myslím na mysli, či je možné časť článku podčiarknuť, alebo dať do farebného rámiku.

6 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 5 mesiace dozadu

Dobrý deň,
Pre pokročilé štýlovanie textu ako je podčiarkovanie, zmena farby písma, zvýraznenie textu, zmena veľkosti a podobne je možné použiť plugin TinyMCE Advanced.
Na farebné rámiky a podobné vizuálne prvky je možné použiť plugin Shortcodes Ultimate.

Pavel Beďač zodpovedané 5 mesiace dozadu

Ďakujem za radu pán inžinier, ale rád by som sa Vás ešte spýtal, či to štýlovanie prekryje aj osobné údaje, napr. adresu alebo rok narodenia, ktoré vyžadujú predpisy GDPR.
Zostávam s vďakou a pozdravom,
Pavel Beďač

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 5 mesiace dozadu

Rado sa stalo. Priznám sa, že tejto otázke nerozumiem, Môžete mi to skúsiť bližšie popísať?
 
 

Pavel Beďač zodpovedané 5 mesiace dozadu

Dobrý deň pán inžinier,
mám na mysli editáciu niektorých právnych dokumentov. V obsiahlych odôvodneniach zvýrazniť to najdôležitejšie – podčiarknem, alebo dám do rámiku – na to ste mi už odpovedali.
Ale v niektorých dokumentoch sa nachádzajú mená a priezviská a niekde aj dátumy narodenia či adresy. Tieto je potrebné premazať tak, aby boli neviditeľné v súlade s požiadavkami GDPR. Nejde teda o zvýraznenie, tak ako sa zvýrazňujú texty zvýrazňovačom alebo reflexnou fixkou, ale práve o viditeľné prečiarknutie – premazanie –  tak, aby sa tieto údaje nedali prečítať.
Ďakujem za odpoveď.
Pavel Beďač

Pavel Bedac zodpovedané 5 mesiace dozadu

Dobry den, skusim trochu preformulovat otazku – ak tomu spravne chapem tie pluginy ktore ste spominali vyssie pracuju s priamo s textom, ja mam vsak vela obrazkov (oskenovanych dokumentov) na ktorych potrebujem zvyraznit/pociarnknut/zatmavit/oramikovat nejaku cast textu. Viem ze si viem fotky upravit priamo na pocitaci a nahrat ich potom uz upravene, ale z ergonomickeho hladiska by mi viac vyhovovalo (kedze je tych fotiek dost vela) keby to viem robit priamo na stranke cez nejaky plugin. Skusal som nieco vygooglit ale bez uspechu. Je takto moznost ci treba ist tou spominanou lokalnou cestou? Vdaka za odpoved. Pavel Bedac

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 5 mesiace dozadu

Dobrý deň,
Chápem, chcete editovať multimédia. Zaujímavé, predpokladal by som, že na to budú nejaké pluginy., avšak nenašiel som nič schopné. Ak aj niečo bolo, tak zastarané: https://wordpress.org/plugins/tags/image-editor/ a tieto z CodeCanyon.

Ak by sa vám nakoniec niečo podarilo nájsť dajte mi vedieť, som zvedavý.

Opovedať

10 + 15 =