Vhodná platená šablóna na blog o cestovaní

PoradňaKategória otázky: ŠablónyVhodná platená šablóna na blog o cestovaní
Mišo spýtané 1 rok dozadu

Zdravím vás , Vladimír

Nadväzujem na môj mail, ktorý som Vám včera posielal a kde bola aj načrtnutá predstava o dizajne blogu.

Plánujem si teda vytvoriť vlastný blog zameraný na cestovanie, preto by som sa vás chcel opýtať na pár vecí. Blogom by som sa chcel časom živiť, preto je monetizácia blogu pre mňa kľúčová. T.z. eshop na blogu, dobré SEO,  zbieranie mailov, sociálne siete, druhý jazyk, atď….

Nemám žiadne programátorské a technické skúsenosti, ale vyzerá to tak, že už existuje spôsob, ako si vlastný blog vytvoriť na platforme WordPress s použitím nejakej peknej šablóny. Samozrejme mám v prvom rade na mysli platenú šablónu, do ktorej rád investujem. Mám svoju predstavu o dizajne, preto by som chcel využiť možnosť prispôsobenia si dizajnu blogu presne podľa mojich predstáv.

Základné požiadavky, ktoré by mala šablóna spĺňať:
-možnosť vytvorenia kvalitného eshopu
-možnosť kvalitného SEO managementu
-práca so sociálnymi médiami (odkazy na FB, IG, zdielania)
-možnosť dobrého mail marketingu
-jazyková mutácia blogu

Predpokladám, že skoro všetko sa dá riešiť pluginmi (na konkrétne pluginy by som sa opýtal potom, ako najskôr vyriešim, ktorú šablónu použijem). Ale aj tak by samotná šablóna mala byť vytvorená technicky na výbornej úrovni. Napríklad samotná práca s pluginmi, rýchlosť jej načítavania, dizajn šablóny, atď…

A teraz k samotným otázkam:

  1. mal som vybratú šablónu Divi, ale stretol som sa s názormi, že nie je veľmi vhodná na tvorbu blogu. Že vyslovene na blog nie je pekná. Je to pravda?
  2. Ak nie je vhodná, prichádza potom do úvahu šablóna Avada?
  3. Na vašom blogu ale spomínate jednu veľkú nevýhodu Avady – to je ten bod č.(1). Pre mňa – ako absolútneho technického laika – je to veľká prekážka? Bráni mi to v uvažovaní nad použitím Avady?
  4. Ak nie Divi, ani Avada, viete mi odporučiť nejakú inú platenú šablónu na tvorbu blogu o cestovaní?

Ďakujem.

Mišo

3 odpovedí
Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Dobrý deň Michal,
Ďakujem za pekne vysvetlené dotazy. Nech sa páči, odpovede:

  1. To závisí od vkusu, stretol som sa s rôznymi názormi. Ale pravda je, že téma Divi sa dá skoro ľubovoľne prispôsobiť. Konkrétne ste sa napríklad pýtali, či sa dajú hore v detaile článku zobraziť kategórie a tagy. Pozrite si pre inšpiráciu napríklad tento článok z Divi blogu
  2. Podľa mňa má aj šablóna Avada veľa pekných vzhľadov (layoutov).
  3. Pokiaľ neuvažujete v budúcnosti zmeniť Avadu na inú šablónu, tak to nie je prekážka. 
  4. Nedovolím si Vám odporučiť konkrétnu šablónu iba na základe vzhľadu, pretože tisíc ľudí tisíc chutí. Podľa mňa je podstatné aby sa páčila Vám, kedže s ňou budete denne robiť. Ak chcete ďalší tip, tak na tento blog som použil šablónu Newspaper.

Odpovede na otázky z emailu: Divi obsahuje aj možnosť instagram feedu a facebook likeboxu. Mapy s rôznymi ikonkami by sa dali riešiť pluginom. Pätička Divi sa dá rôzne upravovať, ale nie som si istý či až na taký výzor ako máte na obrázku (bez potreby programovania).
Dúfam, že som dostatočne zodpovedal Vaše otázky a že Vám moje odpovede pomôžu.
 

Mišo zodpovedané 1 rok dozadu

Vladimír, zdravím vás 

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Naozaj, keď som si pozrel tie prednastavené layouty na Avade, naozaj sú veľmi pekné. 

Takže mám 2 dni na rozmyslenie medzi Divi a Avadou…. 

Ďakujem zatiaľ za váš čas, veľmi si to cením. 

Keď si vyberiem šablónu, pustím sa do tvorby blogu. Určite použijem veľa informácií z vášho blogu, som WordPress úplný začiatočník. Veľmi túžim, aby môj blog bol po technickej stránke čo najlepší. 

Chcel by som sa ešte opýtať na jednu vec – ak by som ešte potreboval konzultáciu, môžem sa na vás obrátiť? 

Ale určite by som to už nechcel zadarmo. Ak by ste súhlasil, dohodli by sme sa na platenej konzultácii. 

Predpokladám totiž, počas tvorby blogu narazím na technické otázky, ktorých riešenie by som ja spôsobom pokus-omyl hľadal veľmi dlho. Mojou zásadou je, že v takých prípadoch je lepšie sa obrátiť na odborníka, ktorý s tým súhlasí, ktorému na základe vzájomnej dohody zaplatím a ktorému riešenie daných otázok zaberie zlomok času. V konečnom dôsledku to bude aj oveľa kvalitnejšie riešenie. Určite by som vás neotravoval s úplnými hlúposťami, je možné, že na základe článkov z vášho blogu si poradím zo všetkým. To len keby som narazil na niečo s čím by som si neporadil, dovolil by som si osloviť vás na platenú konzultáciu, ak by ste s tým samozrejme súhlasil. 

Napríklad čo sa týka tej mapy, mal som na mysli približne niečo také, ako ste urobil napríklad na Chemolaku. Alebo ešte lepšie – ideálne predstava je to, čo majú na webe ciernediery.sk Je tam na homepage mapa pamiatok, ktoré majú rôzne ikony – podľa typu pamiatky. Keď sa na ne nabehne kurzorom, ukáže sa príslušný text, po kliknutí na ikonu sa ukáže okno s popisom pamiatky a dá tam kliknúť, aby ste sa priamo dostal na tú konkrétnu pamiatku. 

Ak takéto niečo v Divi dokážem, tak idem určite do Divi. 

Vladimír Juroško Autor blogu zodpovedané 1 rok dozadu

Dobrý deň,
Osobným konzultáciám sa nevenujem z dôvodu obmedzeného času, ale ak si nebude vedieť rady napíšte mi tu cez poradňu a pokúsim sa poradiť touto formou.
Pozerám, že čierne diery majú tu mapu spravenú cez plugin Google Maps Easy, tak vyskúšajte.
P.S.: Šablóna Avada sa mi zdá zložitejšia na používanie a nastavenie ako šablóna Divi.

Opovedať

20 + 9 =