WordPress šablóny pre eshop – TOP 30 pre rok 2019

V tomto článku som pre vás vybral najlepšie WordPress šablóny pre eshop v roku 2019. TOP 30 z bezplatných aj prémiových WooCommerce šablón, ktoré má zaujali svojím vzhľadom, rýchlosťou a nápaditosťou. Ako bonus vám prezradím, ktoré dve WooCommerce šablóny sa mi najviac osvedčili.

WordPress šablóny pre eshop

Nájsť vyhovujúce WordPress šablóny pre eshop nemusí byť ľahké. Nie preto, že by WordPress neponúkal kvalitné riešenia. Ale preto, že ich má v ponuke toľko. Môžete byť tak ohúrený bohatosťou výberu, že si nebudete vedieť zvoliť iba jednu. Možno vám pri výbere pomôže môj malý prehľad.

Veľkou výhodou WordPress šablóny pre eshop je jej prepojenie s pluginom WooCommerce, ktorý je pre bohatý výber funkcií na vytvorenie e-shopu, výborným riešením pre každý internetový obchod. Jednotlivé šablóny sa od seba navzájom líšia.

Prekvapia hlavne šablóny zadarmo. Aj keď ich je menej ako platených šablón, ponúkajú dostatok funkcií na prehľadne vytvorené rozloženie stránok. Platené šablóny ponúkajú pravdaže viac možností. Nájdete tu vhodné riešenie pre každý eshop.

Pred výberom konkrétnej šablóny odporúčam prečítať si návod ako si vybrať WordPress šablónu.

A toto je môj výber prémiových a bezplatných Top 30 tém pre rok 2019:

1. Emporos

emporos

Emporos patrí medzi multifunkčné WordPress šablóny pre eshop. Je plne podporovaná pluginom WooCommerce. Využijú ju rôzne typy internetových obchodov. Ponúka viacero možností usporiadania tovaru a praktické nastavenia parametrov produktu. Používatelia iste ocenia aj optimalizáciu pre maximálnu rýchlosť načítania.

Asi netreba pripomínať, že vývojári nezabudli ani na SEO optimalizáciu a kompatibilitu so všetkými zariadeniami, bez ktorých sa dnes nezaobíde žiadny internetový obchod. S použitím tejto WooCommerce šablóny sa váš eshop iste odlíši od ostatných. Napriek veľkému množstvu možností je ľahko nastaviteľná. Emporos má k dispozícii rôzne demá pre odlišné druhy tovaru.

Viac info a demo

2. Halena

halena

Halena je plne responzívna WordPress WooCommerce šablóna pre eshopy. Zaujal ma jej minimalistický dizajn, vďaka ktorému unikátnym spôsobom vynikne predávaný tovar. Obsahuje štyri vopred pripravené stránky a viacero spôsobov rozloženia produktov.

Užívateľ si ju ľahko personalizuje podľa svojich predstáv. Obsahuje tiež funkcie ako automatické zväčšenie obrázku tovaru, filter a vyhľadávanie. Je vhodná pre akékoľvek produkty.

Viac info a demo

3. The Hanger

the hanger

The Hanger obsahuje všetky potrebné funkcie pre vytvorenie e-shopu. Má moderný vzhľad. Táto WooCommerce šablóna je kompatibilná s viacerými WordPress pluginmi a plne responzívna, takže tovar dobre vynikne aj na malej obrazovke.

Obsahuje aj podstránku blogu. Je vhodná pre produkty rôzneho druhu. K dispozícii je množstvo možností nastavenia menu, obrázkov, produktových stránok a kategórií. Inštaluje a personalizuje sa pomerne jednoducho pomocou užívateľskej príručky.

Viac info a demo

4. Handmade

handmade

Plne responzívna WordPress šablóna špeciálne vyvinutá na predaj handmade produktov. Nainštalujete ju jedným kliknutím. Ponúka viacero prevedení stránky a možností rozloženia výrobkov. To čo ma na tejto WooCommerce šablóne upútalo najviac, sú kvalitné farby a možnosť animácie.

Pri vložení do e-shopu sa nestratí nič z originality výrobku. Dokonalosť prevedenia šablóny dopĺňajú možnosti prezentácie pomocou pluginu Revolution Slider a pluginu Visual Composer.

Šablóna je vhodná pre všetky druhy handmade výrobkov. Plugin WooCommerce poskytuje potrebné funkcie na ich predaj od vloženia do nákupného košíka, cez dopravu až po platobnú bránu.

Viac info a demo

5. Merchandiser

merchandiser

Merchandiser je moderne pôsobiaca WooCommerce šablóna pre eshopy. Minimalistický dizajn stránky vytvorenej pomocou tejto šablóny priťahuje zvýšenú pozornosť zákazníkov na produkt. Šablóna je rýchla a spoľahlivá. Žiadny návštevník iste neodíde zo stránky kvôli dlhej dobe načítania produktov.

Plne funkčná a jedinečná stránka internetového obchodu sa dá vytvoriť pomerne jednoducho. Merchandiser šablóna je plne responzívna. Zákazníci si môžu pohodlne prezerať tovar, čítať všetky potrebné informácie a nakupovať z akéhokoľvek zariadenia.

Viac info a demo

6. June

june

June je multifunkčná WooCommerce šablóna pre e-shopy, ktorá sa dá použiť aj na vytvorenie stránok s iným zameraním. Podľa vzhľadu stránok vytvorených pomocou tejto šablóny, si dovolím povedať, že zámer vývojárov bol uchvátiť zákazníkov. Šablóna v sebe spája moderný, lákavo pôsobiaci dizajn a funkcionalitu.

K dispozícii má viac než 200 vopred pripravených rozložení stránok a tovaru. Pomocou tejto šablóny sa dajú vytvoriť internetové obchody pre akékoľvek produkty. Je vhodná aj pre veľké nadnárodné eshopy. Obsahuje viaceré zabudované pluginy ako sú Layer Slider, Visual Composer, Apple Live Photo a iné.

Viac info a demo

7. Classico

classico

WordPress šablóna pre eshopy Classico je dobrá voľba pre predajcov, ktorý chcú zákazníka osloviť pôsobivou a reprezentatívnou stránkou. Na výber ponúka z viacerých vopred pripravených dizajnov vzhľadu stránky od jednoduchších s kombinovaným rozložením obrázkov až po zložitejšiu grafiku s obrázkami na celú obrazovku.

V šablóne sa dajú navoliť vhodné filtre, rozloženia menu, obrázkov tovaru a sliderov. Inštaluje sa jedným kliknutím. Pre krajší vzhľad stránky je súčasťou šablóny aj plugin Visual Composer.

Viac info a demo

8. Vitrine

vitrine

Vitrine obsahuje demá na niekoľko druhov produktov od módnych odevov, cez nábytok až po elektroniku. Jej vývojári mali počas celej tvorby šablóny na mysli efektívny predaj. Užívateľ iste ocení SEO optimalizáciu, rýchlosť, viac ako 70 vopred pripravených stránok a kompatibilitu s viacerými pluginmi, napríklad pluginom Multi-vendor.

Pre jednoduchšie ovládanie je k dispozícii tutoriál, ktorý ich prevedie nastavením stránky, vkladaním produktov a dôležitých informácií o tovare, možnostiach filtrovania, platby, dopravy a pod.

Viac info a demo

9. Bronx

bronx

Bronx je štýlová prémiová šablóna pre e-shopy. Tovar vložený na stránku vytvorenú pomocou tejto šablóny vyzerá jednoducho dobre. Ponúka mnoho možností nastavenia jednotlivých funkcií stránky. Pozadie má jednoduchý dizajn, čím sa do popredia dostáva predávaný výrobok.

Menu je prehľadné, zákazník sa v obchode iste nestratí. Súčasťou šablóny je aj blog. Môžete si tu zvoliť klasické alebo masonry usporiadanie článkov.

Viac info a demo

10. Polaris

polaris

Minimalistická WordPress eshop šablóna, ktorá má fantastický vzhľad. Obsahuje všetko pre plne funkčný, úspešný internetový obchod: vopred pripravené možnosti usporiadania prehľadného menu, rôzne typy usporiadania tovaru, popisov produktov a ich parametrov. Viaceré štýly dizajnu sú prispôsobené pre jednotlivé druhy produktov.

Šablóna Polaris je vhodná pre potraviny, reštaurácie, módu, šperky aj starožitnosti. A to sme ešte zďaleka nevyčerpali všetko. Je rýchla a plne responzívna. Nájdete tu aj praktické maličkosti ako Google mapy, online chat so zákazníkmi a platobné brány s rôznymi možnosťami. Inštaluje sa jedným kliknutím.

Viac info a demo

11. Velo

velo

Táto responzívna WooCommerce šablóna sa špecializuje na e-shopy pre cyklistov. Toto zameranie však nie je pevne určené. Velo sa dá výborne použiť aj na iné druhy tovaru. Šablóna je rýchla, bezproblémová a vyzerá naozaj profesionálne.

V šablóne sú zabudované známe pluginy Revolution Slider, Visual Composer a Advanced Custom Fields. Má viac ako 20 vopred pripravených unikátnych dizajnov.

Viac info a demo

12. WooPress

woopress

WooPress je profesionálna WordPress WooCommerce e-shop šablóna. Jej moderný vzhľad pôsobí veľmi elegantným dojmom. Okrem toho užívateľa osloví aj jej funkčnosť a možnosti nastavenia. Obsahuje viac ako 20 rôznych rozložení stránky. Má široké využitie.

Je vhodná pre internetové obchody s hračkami, nábytkom, kvetmi, kozmetikou, šperkmi, pánskym aj dámskym oblečením aj reštaurácie.

Viac info a demo

13. Labomba

labomba

Samotný názov šablóny napovedá veľa o jej vzhľade a účelovosti. Stránka vytvorená pomocou tejto šablóny sa iste odlíši od ostatných. Poskytuje nekonečno možností. Nájdete v nej všetko potrebné pre e-shop, kvalitnú prezentáciu portfólia a blog.

Vývojári určili túto šablónu predovšetkým pre najnovšiu módu a módny dizajn. Preto tiež kládli dôraz na jej farebnosť. S využitím Visual Composeru je šablóna ľahko nastaviteľná.

Viac info a demo

14. Noraure

noraure

WordPress WooCommerce eshop šablóna Noraure poskytuje možnosť kvalitnej a pôsobivej prezentácie tovaru. Pri vytváraní stránky oceníte množstvo zabudovaných pluginov, widgetov, nekonečné farebné možnosti, kvalitné google fonty a inštaláciu jedným kliknutím.

Stránka eshopu vytvorená pomocou tejto šablóny bude mať moderný a lákavý vzhľad. Je určená pre módu, kozmetiku a viacúčelové online obchody.

Viac info a demo

15. Savoy

savoy

Savoy patrí medzi minimalistické šablóny pre eshopy. Je plne responzívna. Jej minimalistický, štýlový a moderný dizajn zvlášť vynikne na malých obrazovkách. Pomocou tejto šablóny si vytvoríte kvalitný základ pre váš internetový obchod. Ak chcete rozšíriť jej možnosti, tak si k zabudovanému pluginu Slider Revolition dokúpte aj ďalšie.

Viac info a demo

16. Oxygen

oxygen

Oxygen je šablóna, ktorá bola vyvinutá na frameworku Bootstrap. Vývojári pri jej navrhovaní mysleli špeciálne na eshopy. Šablóna je SEO optimalizovaná. Ponúka mnoho variácií nastavenia domovskej stránky, písma a blogu. Obsahuje pluginy Visual Composer a Revolution Slider. Je kompatibilná aj s pluginom Retina.

Medzi jednotlivými obrázkami sa dá rýchlo listovať a prehliadanie stránky je optimalizované pre dotykové zariadenia.

Viac info a demo

17. Shopkeeper

shopkeeper

Shopkeeper je multifunkčná WooCommerce šablóna pre eshopy. Vďaka Revolution Slideru ponúka kvalitné spracovanie vložených obrázkov a možnosť ich zobrazovania na celú obrazovku.

10 vopred pripravených domovských stránok a samozrejme aj množstvo variácií rozloženia obrázkov tovaru a štýlov hlavičky stránky. Nájdete tu aj blog. Táto šablóna sa dá použiť tiež na vytvorenie produktového katalógu.

Viac info a demo

18. Nitro

nitro

Šablóna Nitro je vhodná pre vytvorenie eshopu s módnym oblečením, šperkmi, nábytkom, domácimi potrebami, elektronikou, športovými potrebami a online obchodov s tovarom rôzneho druhu. Je rýchla. Dizajn šablóny je minimalistický, čím upriamuje pozornosť na produkt.

Obsahuje viac než 200 vopred pripravených možností usporiadania stránky. A navyše aj praktické pluginy, ktoré ocení každý predajca pri tvorbe svojho online obchodu: Size Guide, Advanced Product Filter, Revolution Slider, Visual Composer a ďalšie. Samozrejme, že je kompatibilná aj inými populárnymi pluginmi.

Viac info a demo

19. Blance

blance

Minimalistická WordPress šablóna vhodná pre eshop. Ponúka niekoľko variácií vzhľadu domovskej stránky a stránok pre produkty. Jej čistý dizajn, uprostred ktorého vynikne predávaný tovar, pôsobí profesionálne.

Môžete si vybrať zo šiestich vopred pripravených domovských stránok, z viacerých vzhľadov hlavičky a usporiadania produktov. Má jednoduchú inštaláciu. Pomocou online návodu ju zvládne aj začiatočník.

Viac info a demo

20. Storefront

storefront

Storefront je najobľúbenejšia voľne dostupná WordPress šablóna pre eshop. Vytvorili ju autori pluginu WooCommerce. Je kompatibilná aj s väčšinou jeho rozšírení. Jej cieľom je poskytnúť kompletné riešenie pre internetový obchod napojený na WooCommerce.

Je jednoduchá, ľahko nastaviteľná a prehľadná. Samozrejmosťou je SEO optimalizácia a kompatibilita s počítačmi, tabletmi aj mobilnými telefónmi. K dispozícii má viaceré možnosti rozloženia a farebného prevedenia.

Šablóna má k dispozícii viaceré rozšírenia. Mnohé z nich sú zadarmo, niektoré si musíte kúpiť. Storefront sa dá jednoducho prispôsobiť pomocou child themes. Nemusíte sa pri tom báť straty existujúcich údajov a nastavení.

Šablóny menované nižšie sú Child themes pre Storefront.

Viac info a demo

21. Deli

deli

Oficiálna stránka WooCommerce hovorí o téme Deli: „Šablóna pre obchody s charakterom.“ S týmto výrokom môžem len súhlasiť. Deli má lákavý, prírodne pôsobiaci dizajn, ktorý vhodne dopĺňa jej prehľadnosť a funkčnosť. Je vhodná pre eshopy s ponukou potravín, hotových jedál, handmade výrobkov, zdravého jedla a bioproduktov.

Je voľne dostupná – bezplatná. Jej inštalácia vám nezaberie veľa času. Na nastavenie všetkých funkcií je k dispozícii manuál. Jej zabudovanie v šablóne Storefront poskytuje WooCommerce integráciu.

Viac info a demo

22. Hotel

hotel

Šablóna Hotel je určená pre ubytovacie zariadenia ako sú hotely, penzióny a podobne. Poskytuje prehľadné nastavenie rezervácie termínov a služieb. Jej vzhľad je jednoduchý a prehľadný. Ľahko sa personalizuje na podmienky konkrétneho poskytovateľa ubytovania.

Viac info a demo

23. Boutique

boutique

Boutique je voľne dostupná téma. Ako napovedá jej názov, je určená pre menšie e-shopy a butiky. Táto bezplatná Šablóna má pekný, jednoduchý dizajn a prehľadné usporiadanie. Umožňuje vytvorenie vlastného loga a nastavenie farieb.

K dispozícii má bočný panel s miniaplikáciami a ponuku rozloženia obsahu stránky. Jej nevýhodou môže byť, že nie je kompatibilná so Storefront Designer a Storefront Customizer.

Viac info a demo

24. Galleria

galleria

Galleria je prémiová téma pre eshopy. Využijú ju hlavne obchodníci s módnym oblečením a dizajnovými doplnkami. Jej štýlový vzhľad pôsobí osviežujúco. Do pozornosti zákazníkov sa vďaka jednoduchosti farebného prevedenia dostanú predovšetkým predávané produkty.

Využíva tzv. mansory rozloženie. Jedná sa o organizáciu jednotlivých fotografií bez ohľadu na ich rôznu výšku. Obchod tak získava luxusný nádych.

S využitím témy Galleria a niektorých Storefront rozšírení sa dá vytvoriť unikátna a plne funkčná stránka internetového obchodu. K dispozícii sú tri demá: pre pánske oblečenie, dámske oblečenie a obchod s umeleckými a dizajnovými predmetmi.

Viac info a demo

25. Homestore

homestore

Homestore dodá internetovému obchodu klasický a príjemný vzhľad. Patrí medzi prémiové témy. Je vhodná pre malé ale aj veľké obchody s rôznym druhom tovaru. Všetok tovar na nej vyzerá jednoducho dobre. Usporiadanie jednotlivých položiek je prehľadné. Zákazník iste ocení jej efektivitu, ktorá mu umožní ľahkú orientáciu.

Viac info a demo

26. Outlet

outlet

Outlet patrí medzi prémiové šablóny od WooCommerce tímu. Ak hľadáte niečo pekné a funkčné, iste túto tému neobíďte. Ponúka hojnosť možností. Je prehľadná, praktická a štýlová. Je vhodná pre všetky typy obchodov s technickým zameraním.

Môžete ju použiť na predaj drobného doplnkového tovaru, elektroniku, náhradné diely aj veľké spotrebiče. K dispozícii sú jedinečné možnosti rozloženia domovskej stránky a tovaru. Vývojári brali vo všetkých ohľadoch do úvahy všetky potrebné detaily predajcov technického tovaru.

Viac info a demo

27. ToyShop

toyshop

ToyShop je vhodný pre predajcov hračiek, záhradného náradia a potrieb, kvetov a dekorácií. Má hravý outdoorový dizajn plný farieb, do ktorého tovar vhodne zapadne. Čo sa mi na ToyShope veľmi páči je, že jednotlivé témy dizajnu stránky sa dajú meniť podľa ročných období. Stránka tak má vždy nový a lákavý vzhľad.

Viac info a demo

28. Stationery

stationery

Téma Stationery je určená na predaj kancelárskeho tovaru, umeleckých potrieb a komponentov. Môžete ju použiť aj na vytvorenie internetového obchodu s dekoráciami a handmade výrobkami. Tovar na stránke dobre vynikne. Je prehľadne usporiadaný, zákazník si môže zvoliť rôzne možnosti zoradenia produktov.

Viac info a demo

29. Bookshop

bookshop

Bookshop je určený pre všetkých predajcov kníh. Súčasťou je domovská stránka s lákavým usporiadaním kategórií produktov. Zákazník si navyše môže zvoliť zoradenie kníh podľa žánrov, autorov a dokonca aj podľa formátu. Ako milovník kníh môžem povedať, že na takto upravenej stránke sa zákazník cíti veľmi príjemne. Vývojári odporúčajú túto tému tiež pre predajcov vína.

Viac info a demo

30. Pharmacy

pharmacy

Pharmacy je prémiová eshop šablóna pre internetové lekárne, predajcov zdravotníckych potrieb a služieb. Jej prevedenie pôsobí príjemným a dôveryhodným dojmom. Má jednoduchý a čistý dizajn. A pravdaže, vďaka šablóne Storefront je plne kompatibilná s najnovšími verziami pluginu WooCommerce.

Viac info a demo

BONUS: Flatsome

flatsome

Šablónu Flatsome spomeniem ako môj bonusový tajný tip. Je to najpredávanejšia WooCommerce šablóna na Themeforest a nie bezdôvodne. Vyše 60 000 predajov svedčí o jej kvalite a viac-účelnosti. Rýchlosť, mnohorakosť, veľká komunita a podpora multijazyčnosti z nej robia spoľahlivého partnera pre biznis. Páči sa mi jej dizajn a to až po ikonu košíka.

Viac info a demo

WordPress šablóny pre eshop – záver

Predstavil som vám šablóny, ktoré ma najviac zaujali. Z prémiových tém mám dobré skúsenosti so šablónami StudioPressFlatsome a z bezplatných s oficiálnou témou Storefront od WooCommerce tímu. Akú šablónu máte v obľube vy? Napíšte mi do komentára. 🙂

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

12 KOMENTÁRE

 1. Dobrý deň,
  už niekoľko dní prechádzam vaše návody a články a snažím sa pochytiť čo najviac informácií. Aktuálne mám web na prenajatom priestore od Bohemiasoftu, ale chcem prejsť pod WP. Zatiaľ mám na WP webe nahodenú nejakú free šablonu, ktorá má ale oklieštené možnosti úprav vzhľadu, takže rozmýšľam zakúpiť nejakú platenú. Zaujala ma šablona Handmade z tohto článku a rozmýšľam aj nad Divi. Handmade sa mi páči jej dizajn, je čistá, jemná. Neviem sa ale dopátrať, ako je to tam s diakritikou, tiež som si čítala support, tak sú tam aj nejaké problémy. Máte priamu skúsenosť s touto šablónou? prípadne odporúčate skôr Divi, resp. inú šablónu?

  PS1: robím handmade výrobky
  PS2: vdaka za tento web, je super 🙂
  pekný deň
  Monika

  • Dobrý deň Monika,

   Pre Handmade šablónu som pozeral demo stránku a jej popis. Osobnú skúsenosť s ňou nemám. Tak ako aj pri iných šablónach je dosť možné, že nebude dobre preložená do slovenčiny. V tom prípade si ju môžete preložiť cez plugin Loco.

   Šablóna Divi je multifunkčná, takže určite sa dá použiť aj pre oblasť handmade. Takže závisí od toho, ktorá sa vám viac páči.
   Ďakujem za pochvalu 🙂

 2. Dobrý deň,
  prechádzam Vašimi radami a neviem si nejako vybrať šablónu – pre eshop s rybárskymi potrebami. Páčil sa mi Bulk shop – ale pri nejakom kroku som urobila chybu a vypisuje mi chybovú hlášku – a neviem s tým pohnúť 😉 nevadí. Takže hľadám niečo nové. Podľa vašich rád ma zaujala šablóna Storefront a Outlet.
  Viete mi poradiť šablónu pre môj rybárksy e-shop ?

  Ďakujem veľmi pekne!
  S pozdravom a prianím príjemného dňa!
  Martina Petrovčinová

  • Dobrý deň,

   Všetky spomínané šablóny sú kvalitné, takže to závisí čisto od vašich predstáv výzoru. Existujú aj šablóny vytvorené presne pre oblasť rybárskych potrieb – napríklad táto. Avšak s ňou som ešte nerobil, takže neviem posúdiť jej kvalitu 🙂

 3. Dobrý deň,
  chystám sa otvoriť e-shop s oblečením. Viete mi, prosím Vás, poradiť vhodnú bezplatnú tému, ktorá by mi umožnila používanie filtrov pri searchi a umožňovala aj viacjazyčnú verziu webu? Hľadala som nejakú vhodnú tému, ale v ukážkach som ani v jednej nevidela žiadne filtre. Ďakujem pekne za pomoc.

  • Dobrý deň,

   téma vyzerá v pohode, len odporúčam skontrolovať si, čo všetko umožňuje lite verzia. Z webstránky šablóny to vyzerá, že napríklad ak chcete mať vlastné logo tak už potrebujete premium verziu.

 4. Ďakujem pekne za názor. Áno, videla som, že je dosť ohraničená. Ani vlastný homepage nemá. Asi porozmýšľam o platenej verzii. Už mám dva weby v bezplatných verziách a je fakt, že to má svoje limity. Prajem všetko dobré.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.