Najlepšie WordPress šablóny pre rok 2020 (platené aj zadarmo)

Zoznam, kde nájdete najlepšie a najobľúbenejšie WordPress šablóny pre rok 2020 – platené aj zadarmo, štýlové, minimalistické a aj pre eshop.

Najlepšie WordPress šablóny pre rok 2020 - tie najobľúbenejšie

Tip na úvod: ak chcete vedieť podľa čoho vyberám tie najlepšie WordPress šablóny, pozrite si tento návod ako si vybrať šablónu. Dozviete sa v ňom, ktoré kritéria považujem za podstatné a aké sú rozdiely medzi platenými šablónami a šablónami zadarmo.

Prejdime k samotnému zoznamu obľúbených šablón:

Divi (Elegant Themes)

divi (elegant themes) - WordPress šablóny

Divi je výborná multifunkčná šablóna, v ktorej si môžete vytvoriť takmer akýkoľvek vzhľad web stránky. Divi je veľmi obľúbená v slovenskej a českej komunite, takže k nej nájdete množstvo návodov, facebook skupín a poradní.

Elegant Themes je populárny tvorca prémiových WordPress šablón na trhu. Ponúka toho naozaj veľa. O jej úspechu svedčí viac než 0,5 milióna zákazníkov, ktorí si šablónu Divi k dnešnému dňu zakúpili.

Viac informácií sa dozviete v tejto recenzii šablóny Divi.

📢 Získajte zľavu 10% na šablónu Divi.

Viac info a demo

Astra

Šablóna Astra

Astra je obľúbená pre svoju rýchlosť a možnosť prispôsobenia. Je vhodná pre blog, osobné portfólio, podnikateľskú stránku alebo internetový obchod. Je SEO optimalizovaná a pripravená pre viaceré pluginy. Napríklad Visual Composer, SiteOrigin, Divi builder, Elementor a WooCommerce. Astra je jednoduchá — na vytvorenie stránky pomocou nej potrebujete iba niekoľko minút.

Viac info a demo

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Hello (Elementor)

Hello (Elementor)

Hello je bezplatná rýchla oficiálna šablóna pre page builder Elementor. Ten patrí medzi najpopulárnejšie page buildery pre WordPress. Tento plugin poskytuje jednoduché rozhranie na vytváranie kreatívnych stránok vo WordPress nad možnosti aktívnej šablóny. Viac informácií nájdete v tejto kompletnej recenzii Elementor.

Viac info a demo

MioWeb

mioweb

MioWeb nie je štandardná šablóna ale kompletná nadstavba na WordPress. Cez tento nástroj si môžete poskladať takmer hociaký vzhľad. Na stránku si potom budete môcť pridávať texty, formuláre, obrázky, jednotlivé podstránky a upravovať ich vzhľad.

Za veľkú výhodu považujem, že MioWeb je z Českej republiky – takže nákup, návody a podporu nemusíte riešiť v angličtine.

Viac informácií nájdete v tejto kompletnej recenzii MioWeb.

Viac info a demo

Authority Pro (StudioPress)

Authority Pro (StudioPress WordPress šablóny)

Authority Pro je výborná šablóna, ktorej moderný dizajn jednoducho pôsobí autoritatívne. Preto sa hodí pre blogerov, osobnosti, firmy, ale aj iné oblasti. StudioPress je známe kvalitnými šablónami, ktoré vynikajú dizajnom aj kódom: všetky ich šablóny sú postavené na platforme Genesis Framework, vďaka ktorej je web stránka rýchlejšia, bezpečnejšia a SEO optimalizovaná.

Viac info a demo

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.

Avada (ThemeForest)

WordPress šablóna Avada

Avada je dlhodobo najpredávanejšia WordPress téma na ThemeForest. Avada je univerzálna, multifunkčná WordPress šablóna. Má všestranné využitie. Ocenia ju menší podnikatelia aj veľké nadnárodné firmy, poskytovatelia služieb s rôznym zameraním, blogeri, freelanceri, agentúry, cestovné kancelárie, online magazíny, fotografi, umelci aj internetoví predajcovia s rôznym druhom tovaru.

Viac informácií nájdete v tejto kompletnej recenzii Avada.

Viac info a demo

Storefront (WooCommerce)

storefront

Storefront je bezplatná WordPress šablóna pre eshop. Je to oficiálna šablóna od autorov pluginu WooCommerce, takže je plne kompatibilná aj s väčšinou jeho rozšírení. Storefront premení každý eshop na moderný a prehľadný obchod. Je prispôsobená pre počítače, tablety aj mobilné telefóny a SEO optimalizovaná.

Viac info a demo

Flatsome (ThemeForest)

flatsome

Flatsome je najpredávanejšia WooCommerce šablóna na Themeforest a nie bezdôvodne. Vyše 60 000 predajov svedčí o jej kvalite a viac-účelnosti. Dá sa z nej poskladať takmer hocijaký vzhľad eshopu. Rýchlosť, mnohorakosť, veľká komunita a podpora multijazyčnosti z nej robia spoľahlivého partnera pre biznis. Páči sa mi jej dizajn a to až po ikonu košíka.

Viac info a demo

Ultra (Themify)

Ultra (Themify)

Ultra je flexibilná WordPress šablóna vytvorená spoločnosťou Themify, s ktorou sa dá ľahko vytvoriť takmer hocijaký dizajn stránky. Obsahuje drag&drop builder stránok a možnosť importu 12+ preddefinovaných vzhľadov stránky.

Viac info a demo

OceanWP

oceanwp

OceanWP je bezpatná šablóna. Je plne responzívna, SEO optimalizovaná a kompatibilná s viacerými WordPress pluginmi. Napríklad s pluginom WooCommerce, Visual Composer a Beaver Builder.

Dizajn tejto multifunkčnej WordPress šablóny pôsobí profesionálne.  Pri tvorbe stránky má používateľ na výber z viacerých alternatív jej konečného vzhľadu. Napriek širokým možnostiam je rýchla. Dobre na nej vynikne firemná stránka, e-shop, blog alebo prezentácia portfólia.

Viac info a demo

GeneratePress

generatepress

GeneratePress je bezplatná šablóna vhodná pre vytvorenie stránok s rôznym zameraním. Dobre na nej vyniknú blogy aj firemné stránky. Vďaka kompatibilite s pluginom WooCommerce sa s jej pomocou dá vytvoriť aj eshop. Okrem toho je kompatibilná s pluginmi WPML, BuddyPress, bbPress a mnohými ďalšími.

GeneratePress je SEO optimalizovaná a rýchla. Jej dizajn pekne vynikne aj na mobilných zariadeniach. Je preložená do 20 jazykov, obsahuje 9 zabudovaných widgetov, viaceré možnosti rozloženia obsahu stránky a usporiadania menu.

Viac info a demo

Newspaper (ThemeForest)

newspaper

Newspaper je najobľúbenejšia WordPress šablóna pre magazíny na Themeforest. Je určená pre online magazíny, noviny a blogy. Téma je rýchla, ľahko sa ovláda a podporuje YouTube videá. Je kompatibilná s pluginmi bbPress Forum, BuddyPress and WooCommerce. Je SEO optimalizovaná.

Jej súčasťou je aj služba Google Ads and AdSense, ktorá priraďuje reklamy k webovým stránkam na základe ich obsahu a návštevníkov. Zahŕňa aj AMP pre mobily. K dispozícii je tiež prepojenie na sociálne siete. Tvorcovia nezabudli ani na nástroje pre GDPR.

Viac info a demo

Ak vás ani jedna z vyššie uvedených šablón nezaujala, pozrite si tieto kolekcie TOP 30 šablón:

Alebo si pozrite tento návod kde hľadať WordPress šablóny. Nájdete v ňom zoznam miest, kde nájdete tie najlepšie šablóny.

Tip na záver: Ak ste nenašli WordPress šablónu, ktorá by vám vyhovovala, odporúčam vám využiť služby programátora a nechať si ju spraviť na mieru. Tak budete mať rýchlu šablónu, ktorá vám bude úplne vyhovovať:

Pozrieť služby

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

2 KOMENTÁRE

  1. Dobrý den,
    pěkný článek. Dávám pět hvězd. Na svém webu používám Divi, na který jsem narazil zhruba před rokem a naprostá bomba. Předtím jsem používal Elementor a Bakery. Každý má něco. Nicméně používáním Divi jsem zároveň zrychlil podstatně web, přičemž nepoužívám žádné extra prvky. Za mě Divi number one 🙂

    Pěkný den.
    Ondřej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.