WordPress widgety: čo je to widget a ako ho pridat?

Čo je to widget? WordPress widgety sú nezávislé prvky webstránky. Pridávajú funkcionalitu do bočného panelu, pätičky alebo inej časti webstránky.

WordPress widgety

Medzi widgety patria napríklad najnovšie komentáre, archív článkov, zoznam najnovších príspevkov, zoznam kategórií, zoznam značiek, oblak značiek, textový widget, obrázok, galéria, vyhľadávací formulár, kalendár, navigačné menu, HTML kód, RSS a mnoho iných.

Možnosti ich pridávania sa líšia podľa konkrétnej šablóny a pluginov, ktoré používate. Napríklad v mojom blogu sú použité v bočnom paneli:

WordPress widgety ukážka použitia
Ukážka použitia widgetov

Kde nájsť WordPress widgety?

Zoznam dostupných widgetov nájdete v menu WordPress administrácie pod voľbou Vzhľad. V ľavej polovici stránky je ich zoznam a v pravej zoznam oblastí vašej šablóny, v ktorých ich môžete použiť.

Kde nastaviť widgety vo WordPress
Kde nastaviť widgety vo WordPress

Ako pridať widget vo WordPress?

WordPress pridanie widgetu
Pridanie widgetu vo WordPress

Vybraný widget vložíte do postranného panelu tak, že ho uchytíte myšou a pretiahnete na zvolené miesto. Na widget tiež môžete kliknúť myšou a potom vyberiete, kam ho chcete vložiť.

Po jeho vytvorení sa vám otvorí okno s možnosťami jeho nastavenia. Nastavenia uložíte kliknutím na Uložiť. Ak si prajete widget odstrániť, kliknite na Zmazať.

Widgety môžete spravovať aj so živým náhľadom na stránku. Urobíte tak kliknutím na tlačidlo Spravovať za pomoci živého náhľadu v hornej časti stránky.

Viac informácií môžete nájsť v tomto oficiálnom WP návode.

WordPress widgety: čo je to widget a ako ho pridat?
4.9 (98.33%) 12 hlasy

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.